rama kitap

Rama İçin Flat Kitap Kapak Tasarımı

96

Arthur C. Clarke ve Rama Serisi

Arthur C. Clarke‘ın 1973 yılında yayınladığı Rendezvous With Rama (Rama ile Randevu) kitabı. Bol ödüllü kitap Rama serisinin birinci kitabıdır. Diğerleri;

  • Rama II (1989)
  • The Garden of Rama (1991)
  • Rama Revealed (1993)

Ve yine elbette bu sıra ile okunmalıdır. Söylemeye gerek yoktu da aslında ama hani serinin bir kitabını görür, bulursunuz da “A bunu okuyayım” dersiniz, diğerleri yoktur, ortadan bir yerden konuya girmeye çalışırsınız, olmaz. Güzelim seri heba olur gider. İşte böyle olmasın diye.

WP Handle

WP HANDLE: All-in-one WordPress Service

Bilim Kurgunun Üç Büyüklerinden Arthur C. Clarke

Robert A. Heinlein, Isaac Asimov ve Arthur C. Clarke ile birlikte bilim kurgunun üç büyükleri olarak değerlendirilmektedir.
Cite;Have Space Suit- Will Travel İçin Flat Kitap Tasarımı

Arthur C. Clarke bilim kurgunun üç büyüklerinden ve belki de en büyüğüdür. Bu değerlendirme sizin ne tür, nasıl bilim kurgu sevdiğiniz ile ilişkilidir. Ya da hiç birini birbirinden ayırmayalım. Ya da ayıralım. Sonuçta Arthur C. Clarke 2001 A Space Odyssey yazmıştır ki bu sebeple diğerlerinden hep bir adım öndedir, gönlümüzde.

"Rama İçin Flat Kitap Kapak Tasarımı" için 2 yorum var

Yorumları

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


E-posta ile abone ol

Bu site spamları azaltmak için Akismet kullanmaktadır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini Akismet Privacy üzerinden öğrenebilirsiniz.