sp grid versiyonu 11'e 2

SP Grid V11.2

Yeni bir iyileştirme ve düzenleme varsiyonu ile karşınızda sunipeyk.com’un SP Grid teması. Öncelikle WordPress’in block özelliklerini kullanmama rağmen bu tema bir “hibrit” tema.

Sıkıntıdan ve meraktan V11.1 temasının üzerine epey bir değişiklik ve düzenleme yaptım. Yapılanların büyük çoğunluğu css ve kod sadeleştirmelerden oluştu.

Dark mod kodları üzerinde 4 revize yaptım. Kodları olabilecek en sade hale getirdim diyeceğim de, bir sonraki kontrolde mutlaka sadeleştirecek başka şeyler çıkacaktır, eminim.

Abone ol için bir jetpack_subscription_form düzenledim ve hem yazıların altında, hem de abone sayfasında kullandım. Bu sayede css kodlarında bir kaç kod sadeleştirmesi sağlamış da oldum. Jetpack’in inline olarak zorladığı blok stillerinden bir kısmından kurtulmuş oldum.

Front-end değil ama back-end için admin tarafında yazıların hazırladığımız pencerenin padding ayarlarını css dosyasına ekledim. Bu kodu yine CoPilot AI yazdı. Yazdı derken kolayca buldu, getirdi sundu bana. Sağolsun.

Bildiğiniz gibi blogların çoğunda arşiv sayfası vardır. Bu arşiv sayfasını php olarak ayrıca oluşturuyoruz. Sebebi arşiv olarak sunacağımız, son yazılar, aylık, yıllık arşivler ve etiket bulutu kodlarının ancak o şekilde çalışması ile ilgili idi. Jetpack bu gerekli arşiv kodlarını tema varsayılan şablonunda bir sayfada gösterebilmemizi sağladı. Ben de arşiv sayfasını buna göre düzenledim. Tam bir esenklik sağlamasa da gayet başarılı özellikleri eklemede. Hatta bir kaç ek özellik fazlası bile var.

Bu siteye yüklediğim png formatındaki görselleri WordPress webp formatına çeviriyor. Elbette aynı görüntüyü daha düşük boyut ile sağlamış oluyor. Bu sebeple ben de üretiğim görselleri png’den webp formatına çevirip yüklemeye başlıyorum.

Yazı altı elemanları

30
Yazıyı paylaşabilirsiniz;

"SP Grid V11.2" için 2 yorum var

Yorumları

Ya, çok teşekkür ederim. Temayı beğenmenize çok sevindim. Yapabilsem ben de açmak isterim ama, sonrası çok uğraştırır. Zaten hibrit tema ve kesin bir sürü yeri patlar son kullanıcı için. Ve destek isteyecekler/ isteyenler ile uğraşabilecek durumum maalesef yok. Selamlar, sevgiler.

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir