privacy icon

Firefox 65 Gelişmiş İzleme Koruması

- 153

Firefox Quantum 65. sürümü ile tarayıcı güvenlik ve korumasını arttırdı. Kademeli özellikleri ile kontrol de tamamen sizde. Detayları Enhanced Tracking Protection yazısında.

Tarayıcınızı sadece gizli ( private) olarak değil, normal kullandığınızda da istediğiniz gizlilik ve izlenmeme ayarlarlarınızı yapabiliyorsunuz. Böylece “… sayfaları %44’e kadar daha hızlı…” yükleyebildiklerini söylüyorlar. Doğruysa büyük bir fark bu. Türkçe Firefox sayfasından bilgileri alabilirsiniz.

WP Handle

WP HANDLE: All-in-one WordPress Service

iOS ve Android cihazlarınıza da Firefox mobil tarayıcıyı indirebilirsiniz.

Gizlilik ve koruma ayarlarınız

3 şekilde ayarlarınızı yapabiliyorsunuz.

  1. Standard
  2. Strict
  3. Custom

Standard olarak kullandığınızda, Firefox’u private olarak kullandığınızda gizlilik ve koruma özellikleri devreye giriyor.

Strict, bilinen tüm izleyici ve çerezleri en sıkı şekilde engelliyor. Ancak tabii biruyarı olarak, bu şekilde kullanmanız bazı sitelerin çalışmaması veya düzgün görüntülenmesine engel olabileceği belrtilmiş.

Custom ise size daha fazla seçenek sunuyor. Hangi izleyicileri ve çerezleri engellemek istediğinizi hangi sitelerde hangi özellikleri devre dışı bırakmak istediğinizi siz seçebiliyorsunuz.

Sonuç

Daha güvenli ve hızlı internet için;

Neden Firefox Kullanmalıyız yazımızda biraz daha detay var.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


E-posta ile abone ol

Bu site spamları azaltmak için Akismet kullanmaktadır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini Akismet Privacy üzerinden öğrenebilirsiniz.