Cerrahi maske ikonu

Gerçek Cerrahi Maske Tavsiyesi

5.178

Okuma süresi: Yaklaşık 2 dakika.

Size gerçek ve denenmiş cerrahi maske tavsiyesinde bulunacağım. Bu maskelerin zaten gerekli belgeleri var. Bu maskeler en iyi kalite maskeler. Pandemiden önce de bu maskeler biliniyor ve kullanılıyordu, zaten.

Ayrıca evde kendim de test ettim. Siz de maskelerinizi test edebilirsiniz. Böylece Cerrahi Maskeniz Gerçek mi? Sahte mi? kolaylıkla öğrenirsiniz. Bu ufak ev testleri yeterli değil elbette. Ancak ön bir test olarak yapabilirsiniz.

Konu ile ilgili olarak; Piyasadaki maskelerin yüzde 95’inin filtre özelliği yok haberini de okumanızı isterim. Bu yazıda maske üretimi için kullanılan 2 maddenin önemi aşikar.

Bu maske kumaşları;

  1. Spunbond
  2. Meltblown

Daha doğrusu filtrasyon özelliği olan orta katman en önemlisi. Çünkü koruma bu katman sayesinde oluyor. Bu katmanda kullanılması gereken madde Meltblown.

Diğer iki katman için de Spunbond kumaşlar kullanılıyor.

Bu kumaşların kullanımı için Tıbbi Maske Kumaşları: Spunbond ve Meltblown Nedir yazını okuyabilirsiniz.

Maske Tavsiyeleri

Size üç maske markası tavsiye edeceğim;

Bu maskelerin kutu ve ambalajlarının üzerinde gerekli sertifikaları belirtilmiştir.

İlk iki markayı – Roll ve B-Good- pandemiden önce de biliyor ve kullanıyordum. Mumu markayı ise Koç Hastanesinde gördüm. Onlar toplu almışlar herhalde. Denedim. O da çok iyi çıktı.

Maskelerin site ve ürün sayfaları;

Site linkleri https olmadığı için metin olarak veriyorum. Site ve bağlantı adreslerini düzeltirlerse normal olarak link veririm.

Tüm bu tavsiye ettiğim maskelerinin ev testini yaptım. Elbette bu kolay testler yeterli değil. Ürünleri kestiğimizde orta katmanın Meltblown tabakası hemen belli oluyor zaten. Böyelece kendi denememizi yapmış oluyoruz.

Yinede siz maske alımlarınızı güvendiğiniz satıcı ve eczanelerden yapınız. Ben de öyle yapıyorum tabii. Bu ürünlerin sahteleri var mı? Bilemiyorum. Umarım yoktur.

Sizin bildiğiniz ve emin olduğunuz Gerçek Cerrahi Maske ve markaları var ise yorumlara yazarsanız, yazıyı güncelleyebilir veya yorumlar üzerinden daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz.

Sağlıklı ve Coronasız günler olsun.

Teşekkür ederim.

5 yorum var

Yazı altı elemanları

"Gerçek Cerrahi Maske Tavsiyesi" için 5 yorum var

Yorumları

Tam da aradığım türden bir yazı olmuş. Teşekkürler. Bu maskeleri tedarik ettiğiniz güvenilir bir site var mı yoksa eczanenizden mi alıyorsunuz?

Ben de b good aldım ama kutuda meltblown ibaresi yok. Firmaya sordum yanıt vermediler

Ben testlerini yaptım. İsterseniz siz de yapın. Bir maskeyi kesin. Orta katman iç ve dış katmalnlardan farklı. İnce bir kağıt türü. İşte o katman filtreyi sağlıyor. Sitelerinde bu görselde belirtmişler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir