mouse kullanan bir el

İkinci Kere Tetik Parmak Oluyorum

52

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

İlk tetik parmak olmam 2022 mart ayında olmuştu. Konuyla ilgili bir yazı yazmıştım. Daha emin değildim o yazıyı yazdığımda. Sonrasında bir fizik tedavi aldım.

Fizik tedavi tam olarak tetik parmağı tedavi etmiyor ama benimkinde oldukça rahatlatmıştı. Ameliyat olmaktan iyidir tabii. O zaman ki yazım Tetik Parmak mı Oldum?.Yazı tetik parmağım ne olduğunu da anlatıyor.

O zaman, ilk tetik parmak olduğumda 2 ayrı doktora gittim. İlki üniversite hastanesi, hemen ameliyat yapalım dediler. Sonra fizik tedavi doktoruna gittim ve önce 10 fizik tedavi seansı aldım. Oldukça iyi geldi. Parmak eski haline dönmedi tam ama, tetik parmak olmaktan kurtulmuştu.

Maalesef geçen 1 sene boyunca sağ elime çok iyi bakmadım. Çok fazla bilgisayar ve mouse kullanmak yeniden tendonları bozdu. Geçen sefer sağ elimin yüzük parmağı idi, bu sefer de orta parmağım. Yine tam tetik parmak olmadı ama olmak üzere.

Tabii oksimoron bir yazı oldu bu. Bu yazı ve görselleri için yine mouse ve bilgisayar kullanmak zorunda kalıyorum. Ve durumu kötüleştiriyor. Bu sefer bi daha doktora ve fizik tedaviye gitmek istemiyorum. Kendim evde sebebi ortadan kaldırarak- elden geldiğince- ve parmak el egzersizleri ile tedaviye çalışacağım. Umarım daha kötü hale gelmeden başarırım.

Sebebi ise kesin. Çok mouse kullanmak. Zaten boyun fıtığım sebebiyle sağ elimin baş parmağı sürekli uyuşuk. O tetik parmak olmuyor ama diğer parmaklar oluyor sırasıyla, sanırım.

Bana geçmiş olsun. Siz de dikkat edin, tekrarlayan hareketlerden uzak durun.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir