Sıcaktan korunma yolları

Sıcaklarla Başetmenin Pratik Yolları:

 1. Sıcak olmayan bir bölgeye gidin.
  Elbette bu maddi ve manevi güç isteyen bir seçenek. Ancak en iyi seçenek. Şu an güney yarım kürede kış ayları hüküm sürmektedir. Çok sıcak bu bir kaç ayı dünyanın alt yarım küresinde geçirebilirsiniz. Avustralya olabilir Peru olabilir. İyi yolculuklar bol eğlenceler.
 2. Yeni yeşil otobüsleri tercih edin.
  Yeni yeşil İETT otobüsleri klimalı. Şehir içi ulaşımlarınızda kesinlikle bunları tercih edin. Bizzat denedik. Çok başarılı.
 3. Alışveriş merkezlerine, mağazalara, bankalara girin.
  Diyelim dışarda olmaya mecbursunuz. Bir yerden bir yere gidiyorsunuz vesiare. Sıcaktan bunaldığınızda hemen bir büyük mağazaya veya alışveriş merkezine girin. Alışveriş yapacakmış gibi dolaşın. Bu yerlerin mutlaka kliması olur. Olmadı bir bankaya girin. Uzun uzun hesap açtırma işlemi yaptrın. Daha iyisi müşteri temsilcisine bir çok soru sorun. Bu arada bir ayran veya soğuk bir meşrubatta isteyebilirsiniz. Serin serin oturun.
 4. Tuzlu ayran için.
  Bunu heryerde söylüyorlar. Çölde de insanların suyu vücutlarında tutmak için tuz yaladıkları bilinmektedir. Neyse iyidir işte. ancak çok tuzun zararlı olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.
 5. İnce fakat kat kat giyinin.
  Bu madde özellikle çok, gerçekten çok sıcaklarda, uzun süre kalacaksanız çok önemlidir. Dışarının sıcaklığı 40 derece ve üzerinde ise, kat kat pamuklu giyinmeniz, sizin kendi sıcaklığınızı , ki yaklaşık 36.5 derece, içerde tutmanıza yarar. Gayet basit hesap değil mi? 36.5 küçüktür 40+ . Eh serin serin istedğinizi yapabilirsiniz artık.

Herkese bol güneşli günler dileriz.

Yazı altı elemanları

103
Yazıyı paylaşabilirsiniz;

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir