sunum perdesi ikonu

Sunumlarınız İçin İki Kaynak

88

Sunumlar İçin Veri

Sunumlarınızdaki en önemli bölümler elbette istatistik ve verilerdir. Konu ne olursa olsun sunumunuzun başarısı sunduğunuz rakamlar ile bağlantılıdır. Rakamlar yani veriler ve bunların grafik, görsel olarak verilmesi sunumunuzu hem güzelleştirir hem de inandırıcılığını arttırır.
Elbette verilerin kaynağı rakamlarınızın inandırılıcılığında en önemli etken olacaktır.

Google’dan İki Kaynak

Google iki harika kaynak sunuyor. Elbette reklam, mobil, internet ve benzeri konularda veriler için.

WP Handle

WP HANDLE: All-in-one WordPress Service

  1. Think With Google
  2. Consumer Barometer

Think With Google’ın Türkçe sayfaları var. Tüm fikir ve makaleleri siteden okuyabilirsiniz. İsterseniz Think bülteni ile abone de olabilir, tüm görülerin epostanıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Consumer Barometer‘in ise Türkçe sayfaları yok. Ancak Türkiye ile ilgili oldukça geniş kapsamlı veri ve eğilimler veriliyor. Veri ve eğilimlerin grafiklerine ülke seçerek kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Graph Builder- Grafik Yapıcı ile diğer istediğiniz ülkeleri de seçiminize dahil ederek karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Grafiklerde istediğiniz verileri seçebiliyor veya istemediklerinizi çıkarabiliyorsunuz. Bu esneklik sunmak istediğiniz veriyi, karşılaştırma yaptığınız ülke ve verilerini ön plana çıkarmak için büyük avantaj. Aynı şekilde sunulan verinin etkisini göstermenizi sağlıyor. Sizi ilgilendirmeyen veya konunuz ile ilgili olmayan veri ve rakamları sunmanıza gerek kalmıyor.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


E-posta ile abone ol

Bu site spamları azaltmak için Akismet kullanmaktadır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini Akismet Privacy üzerinden öğrenebilirsiniz.