Biçim 
twitter logo

twitter.com

twitter.com internetin yeni salgını. Alexa verilerine göre şu an dünyanın 621. sitesi durumunda. Görülüyor ki insanlar bu uygulamayı çok sevmişler.
Sitenin özelliği o an ne yapıyorsanız yazıyorsunuz herkes görüyor.
Bizde deneme amaçlı olarak üye olduk. Ve özelliklerini test ettik. Neler veriyor, nasıl veriyor bir baktık.

Twitter Özellikleri

Öncelikle, oldukça sade bir yapıya sahip. Üyelik ücretsiz, kolay ve hızlı. Elbette yeni nesil bir uygulama olduğu için, gelişmeleri, haberlerini takip edebileceğiniz blogları da var.
Bir adet kullanıcı resminizi yükleyebiliyorsunuz.
Yazı ve notlarınızı en çok 140 karakter olarak yazabiliyorsunuz. Ancak girişlerinizi düzenleyemiyorsunuz. Bu bir eksik gibi görünüyor. Fakat silip yenisini yazabiliyorsunuz.
Html kodları ile yazamıyorsunuz, yine de http://…. şeklinde link verebiliyorsunuz.
twitter.com/badges adresi altında (bu adrese sadece üyeler girebiliyor) myspace, blogger, facebook ve diğer olarak çeşitli platformlara twitter girişlerinizi sergileyebileceğiniz flash ve JavaScript uygulamalarını site veya sayfanıza ekleyebiliyorsunuz. Ancak JavaScript uygulaması geçerlilik testinde sorun çıkarabiliyor. Biz SuniPeykte denedik ve kaldırmak zorunda kaldık.

Toplamda görülüyor ki dünyada twitter uygulaması beğenilmiş. İlerde Türkçe desteği olur ise daha fazla kullanan olacaktır. Kimbilir belki de Türkçe bir taklidi her an çıkabilir. Belki de çıkmıştır bile.

91
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir