space 1999 dizisi eagle

Uzay 1999 dizisi

230

Uzay 1999/ Space 1999 benim çocukluğumun dizilerindendir. TRT televizyonu 1975-1980 yılları arasında göstermiştir. Uzay Yolu dizisi kadar popüler olamamasına rağmen zamanında oldukça seyredilmişti. Elbette başka alternatifimiz olmamasının da etkisi olmuştur.

Dizi iki sezon devam etmiştir. 24 bölüm birinci sezon ve 24 de ikinci sezon toplam 48 bölümdür. Geçenlerde aklıma geldi. Bir platform yeniden gösterse diye düşünüyordum, twitter’a da yazdım. Sevgili Dr. Burkay Adalığ da serinin tüm bölümlerinin YouTube üzerinde bulunduğunu söyledi. Siz de seyretmek isterseniz bu playlist içinde tüm bölümlere YouTube üzerinde erişebilirsiniz.

Bu sürekli kapanma, pandemi günlerinde o eski yılların bilimkurgu dizilerinden bir örnek izlemek isterseniz, kolayca erişebileceğiniz bir dizi sizlere, işte. Lütfen yeni nesil dizi ve filmler ile kıyaslamadan, ön yargısız bir şekilde şans veriniz diyeceğim de, ben de pek vermem. Benim için eskiden gelen bir tadı olmasına rağmen daha genç nesiller ne gözle görür hiç bilemiyorum. Aslında hemen hemen tüm bilimkurgu yapıtlara bir şans verme taraftarıyımdır. Neyse işte bilimkurgu meraklılarına minik bir not olarak dursun burada.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir