Biçim 
covid-19 sinovac aşı şisesi iconu 2

Covid-19 İkinci Aşı

Covid-19 ikinci aşımı da oldum. Birinci aşı olduğumda yazdığım gibi benim olduğum aşı Coronovac yani Sinovac yani nam-ı diğer Çin aşısı. Aşı hakkım çıktığında Biontech/Pfizer Alman aşısı daha ülkemize gelmemişti. Doğal olarak da seçenek olarak çıkmıyordu.

İkinci aşılanma tarihlerim 25 Nisan ile 2 Mayıs arasındaydı, ben bugüne almıştım. Aşılanabileceğim tarih 25’inde başladığı için dün İlçe Sağlık merkezinden aradılar. Neden aşı olmadığımı öğrenmek istemişler. Sanırım randevuları görmüyorlar. 29’unda olacağımı belirttim. Olacaksınız değil mi diye tekrar tekrar sordular. Arkasına da MHRS -Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden randevu hatırlatma epostası geldi. Ayrıca “Randevunuza gitmeyecekseniz diğer vatandaşlarımızın faydalanabilmesi için lütfen iptal ediniz.” diye eklemişler.

Evet tüm bu aşı hengameleri arasında 2 doz aşım tamamlandı. Ancak durumun ağırlığından epey bir zaman maske, mesafeye devam ederim. Temizlik zaten olmazsa olmaz.

Aşının koruyuculuğundan çok maskenin koruyuculuğuna daha çok güveniyorum ben. Grip ve benzeri bir çok hastalıktan da koruyor. İyi bir maske her zaman lazım.

Alman Pfizer-BioNTech aşısının ikinci dozlarında randevu karmaşı da umarız yeterli miktarda aşı getirtilerek sağlanır. Çünkü aşılanacak daha çok vatandaşımız var.

31
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir