ericsson GH388 çizimi

İlk Cep Telefonum Ericsson

30

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

İlk cep telefonunuzu hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Ben hem hatırlıyorum, hem hatırlamıyorum. Bir ericsson olduğunu çok çok net hatırlıyorum tabii. Ancak hangi model idi, onu hatırlamıyorum tam olarak. Ha, tarihi hatırlıyor muyum? Yoo, onu da tam hatırlamıyorum.

1996-97 yılları olsa gerek. Bu sebeple ya Ericsson GH388 ya da GH688 olması lazım ilk aldığımız telefonların. Turkcell’den numaralarımız ile birlikte almıştık. Bir kampanya vardı. Cep telefonu numaraları ücretsizdi, telefon cihazları alanlara. Sim kartlar ücretliydi sanki.

GH337 de olabilir mi? Belki ama sanki biz biraz geç cep telefonu sahibi olmuştuk o sebeple ilk modeli yakalayamamıştık gibi hatırlıyorum.

Neyse o 3 model de ufak tefek değişiklikler ile aynıydı. Ben GH388 modelini çizdim görsel için. Ericsson Mobile Communications wiki sayfasında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Çok sağlam telefondu. Düşse bile hiç bir şey olmuyordu. Arkasına ayrıca bir klips alıyorduk böylece belimize, kemerimize takabiliyorduk. Tek renk, kötü bir siyah renkti. Başkalarının telefonu ile kolaylıkla karıştırılabiliyordu. Ama şarjı 5 gün – 1 hafta gidebiliyordu. 2G tekonolijine sahipti.

Sizin ilk cep telefonunuz hangisiydi?

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir