jetpack yapay zeka asistanı ikonu 3 adet 4 köşeli yıldız

Jetpack Yapay Zeka Asistanı

51

[ Okuma süresi tahmini 6 dakikadır ]

Yapay Zeka ile içerik üretmede WordPress de uzak kalmadı, kalamadı tabii. WordPress Jetpack içinde kendi Yapay Zeka asistanını sundu.

WordPress hem wordpress.com hem de Jetpack kullanan WordPress.org kullanıcılarına Yapay Zeka asistanını ücretsiz deneme ile birlikte veriyor. Ancak ücretsiz olarak 20 deneme yapabiliyorsunuz. Sonra devam etmek isterseniz aylık 87 TL. Beğenirseniz hesabınız yükselterek kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Jetpack Yapay Zeka Asistanı Neler Yapabiliyor?

Yazınızın tonları neler olabilir? Aşağıdaki liste yazınızı hangi tonlar ile yazdırabileceğinizin listesi;

Yazı Tonları

Tercüme Dilleri

Aşağıda listelediğimiz 12 dil tercüme için destekleniyor. Gördüğünüz gibi Türkçe yok. İlerde herhalde eklerler.

 1. İngilizce
 2. İspanyolca
 3. Fransızca
 4. Almanca
 5. İtalyanca
 6. Potekizce
 7. Rusça
 8. Çince
 9. Japonca
 10. Arapça
 11. Hintçe
 12. Korece

Bir Jetpack Yapay Zeka Asistanı Denemesi

Yukarıda Türkçe yok dedik. Listelerinde görünmediği için. Ancak aşağıda bir deneme yaptık. Asistana Türkçe olarak “Yazı nedir?” diye sorduk. Cevabı aşağıda;

Yazı, sözlü dilin kalıcı olarak kullanıma aktarılması amacıyla alfabe veya benzeri bir sembol sistemi kullanılarak oluşturulan bir metindir. Yazı, bir düşük, bir haber, bir makale, bir öykü veya bir roman gibi her türlü metni içerebilir.

Jetpack Yapay Zeka Asistanı

Yukardaki çok kolay ve basitçe olunca bu sefer de başka bir şey yazdırmak istedim. Bilim kurgu ile ilgili komik bir makale yazarmısın dedim. Verdiği sonuç aşağıda;


Elbette, işte isteğiniz üzerine hazırladığım komik bilimkurgu makalesi:

Uzaylılar ve Ev Yapımı Pastalar

Hikaye çok uzaklarda, bir gezegende başlıyor. Tam da ev yapımı pastalarla meşgul olan bir grup uzaylı var. Kendi küçük dünyalarında mutlu bir şekilde yaşıyorlar ve ev yapımı tatlılarından birazcık daha çok şey düşünmüyorlar.

Ancak bir gün, uzak bir galakside, başka bir uzaylı ırkı onları keşfetti. Bu uzaylılar, “Gourmet Uzaylılar” olarak biliniyordu ve uzayda zorlukla bulunan çeşitli tatlıları toplamak için gezegenler arası seyahat ediyorlardı.

Yabancılar, ev yapımı pasta yapan bu gezegeni keşfettiklerinde son derece heyecanlandılar. Mutlaka bu pastaları denemek istiyorlardı. Ancak bizim uzaylı arkadaşlarımız, “Üzgünüz, ancak tüm pastalarımız taze tüketilmelidir ve dünyalararası seyahatler için uygun değiller” diye cevap verdiler.

Bu, Gourmet Uzaylılar’ı durduramazdı. Onlar, ev yapımı tatlıları denemek için yola çıktılar. Kendi özel pastanelerini bile kurmuşlar ve ev yapımı pastalar yapmak için uzayda birçok malzeme aramaya başladılar.

Ancak hiçbiri, bizim dünya pastalarına yaklaşamadı. Bu yüzden Gourmet Uzaylıları, bir uzay aracıyla bizim dünyamıza seyahat etme kararı aldı. Fakat uzay aracına ne olduğu bilinmiyor, hi


Görüldüğü gibi fena değil. Ancak eksik bırakıyor. Makale veya hikayeyi tamamlamıyor. Cümle bozuklukları da var. Ücretsiz deneme olduğu için mi? Yoksa hala deneme aşamasında olduğu için mi, bilemiyorum.

Diğer Yapay Zeka araçlarını denemediğim için onlarla kıyaslamadım.

Son olarak bir de ingilizce demesini yapayım dedim. İngilizce komik bir bilim kurgu hikayesi yazarmısın dedim. Önce aşağıdakini verdi. Son cümleyi yeniden asistana yazınca da başlığı ile birlikte alttaki minik hikayeyi verdi.


Sure, I’d be happy to write a humorous science fiction post for you. How about a story featuring a group of aliens who are obsessed with finding the best pizza in the universe?

The Search For The Perfect Universe Pizza

In a faraway galaxy, there existed a group of pizza-loving aliens known as the Pizzatarians. They were obsessed with finding the best pizza recipe in the universe and were constantly traveling in their spaceships to taste different types of pizza.

Their journey had taken them to different planets and galaxies, and they had encountered all kinds of pizza recipes, from the basic Margherita pizza to the weirdest varieties like the star-shaped pizza from the planet Ziggy.

One day, they received a message from a planet on the outskirts of the galaxy, stating that it had the perfect pizza recipe. The Pizzatarians were overjoyed and immediately set off on their spaceships to the planet.

When they reached the planet, they were surprised to find that it was inhabited by humans who had migrated from Earth many centuries ago. The humans had, over the years, perfected the art of making pizza and had created the most delicious and unique pizza recipe.

The Pizzatarians tasted the pizza, and it was everything they had ever dreamed of. The crust was crispy and chewy, the sauce was tangy, and the toppings were a perfect blend of flavors.

The Pizzatarians were thrilled and decided to adopt the recipe as their own. They asked the humans if they would share the recipe with them, to which the humans agreed. The Pizzatarians thanked the humans and returned to their home planet, eager to introduce the recipe to their pizza-loving alien friends.

And thus, the search for the perfect universe pizza finally ended, and the Pizzatarians had found their nirvana in a tiny planet on the edge of the galaxy.


Evet, iğrenç bir hikaye olmuş değil mi? Türkçe olan eksik hali ile birlikte ingilizce olandan daha komik.

Bazı Türkçe sorulara ise ingilizce cevap veriyor. En iyi bilim kurgu kitapları diye sorunca, ingilizce cevap sıraladı. Sanırım biraz daha yolu var bunun.

Jetpack AI Yapay Zeka Asistanı ile ilgili kapsamlı bilgi ve fiyatı için Jetpack’in ilgili sayfasına bakabilirsiniz.

Kelime Sayısı: 1024 Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir