sp grid

SP GRID V9 TEMA

Sunipeyk.com’un temasını CSS Grid ile yenileme çalışmalarım devam ediyor. Ufak Tefek Grid’ler ile siteye ilk Grid CSS kodlarını eklemeye başlamıştım.

Biraz Daha Grid

Şimdi biraz daha ekleyerek devam ediyoruz. Görünüm olarak pek bir değişiklik yaratmıyor, şimdilik. Anasayfa, index sayfasının ikili yapısı artık grid. Geriye header kısmının bir kısmının grid yapısına entegresi kaldı.
GÜNCELLEME: Site tamamen CSS Grid yapısına geçti. Görünüm olarak grid destekleyen tarayıcılarda pek bir değişiklik olmadı. Flex yapıdan grid’e geçmek nispeten kolay. Hemen tüm tarayıcıların son versiyonları destekliyor. Hatta iOS üzerinde Opera Mini bile destekliyor.

SP Grid V9 Karma Tema

Geçiş dönemi karma bir tema diyebiliriz V9 için. Flex yapıyı tamamen grid’e geçemedik henüz. Üzerinde denemeler yapıp, tarayıcılarda deneyip tam oturduktan sonra anca. Grid ile herhangi bir site yapmakta pek problem yok. Ancak WordPress yapısına entegresi biraz daha zahmetli oluyor. Sadece CSS ile değil, html kodlarında da bazı değişiklikler gerekebiliyor.
GÜNCELLEME: SP Grid V9 artık karma tema değil. Tamamen CSS Grid bir tema halini aldı. Html kodlarında sadece tek bir class eklemesi haricinde başka bir değişikliğe gerek duyulmadı.

268
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir