star trek enterprise phaser

Star Trek Enterprise Phaser

25

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Star Trek Enterprise dizi serisi Star Trek orijinal serinin 100 yıl öncesini anlatan seri. Star Trek evreninin en eski tarihlerini anlatan dizisi oluyor. Diziye doğrudan Enterpirse/ Atılganın isimini vermişler. Bu seri 2001-2005 tarihleri arasında 4 sezon devam etmiştir.

İşte o serideki phaser’ı çizmemişim. Atlamışım. Şimdi ayrı bir post olarak vereyim. Daha önceki phaser çizimlerim Işın Silahı Phaser yazısında var.

Star Trek Enterprise Phaser posteri:


Star Trek Enterprise, 2151 ile 2161 yılları arasında geçen ve insanlığın ilk uzay gemisi olan Enterprise NX-01’in maceralarını anlatan bir dizidir. Dizi, Star Trek’in kurucusu Gene Roddenberry’nin ölümünden sonra yapılmıştır. Dizi, Star Trek hayranlarının beklentilerini karşılayamadığı için eleştirilmiş ve dört sezon sonra iptal edilmiştir. Ancak dizi, Star Trek evreninin tarihini, kültürlerini ve teknolojilerini detaylı bir şekilde göstermesi açısından önemlidir.

Dizi, insanlığın uzayda yeni yeni keşifler yapmaya başladığı bir dönemi anlatır. Enterprise ekibi, Klingonlar, Andorianlar, Romulanlar, Sulibanlar, Xindi’ler ve daha birçok uzaylı ırkla karşılaşır. Bazılarıyla dostluk kurar, bazılarıyla savaşır. Ayrıca, zaman yolculuğu, paralel evrenler, telepati gibi bilim kurgu unsurları da dizide sıkça kullanılır.


Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir