hiperbarik oksijen tedavisinde kullanılan oksijen maskesinin bir çizimi, ikonu

Bir Kez daha Hiperbarik Oksijen Tedavisine Başladım.

65

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Ani işitme kaybımın ikincisine yakalanınca doktorum hemen Hiperbarik Oksijen Tedavisine başlamamı istedi. Raporumu hızlıca hazırladı. Rapor olmadan bu tedaviyi alamıyoruz. Bir çok merkezde fiyatları değişmekle birlikte SGK anlaşması bulunuyor. Her merkezin kendi fiyat ve uygulama farklılıkları olabiliyor. Özel merkezlerde fark mutlaka çıkıyor, yani.

Ayrıca bir muayene ücreti ve oksijen maskesi fiyatı da ekleniyor. Sonra merkezin fiyatı üzerinden her gün/ gittiğinizde günlük ödüyorsunuz.

Benim 2.5 sene önceki ani işitme kaybım pandemiye denk gelmişti. Ani İşitme Kaybı için Hiperbarik Oksijen Tedavisi yazımda detaylar var. O zaman tek kişilik kabinde almıştım.

Bu sefer ki, ikinci ani işitme kaybım maalesef daha şiddetli görünüyor. Hiperbarik Oksijen Tedavi raporum yine 20 seferlik. Bugün itibariyle başladım. Bu sefer ki merkez toplu büyük oda içinde alıyor tedaviye. Odanın kapasitesi 12 kişi ve genel olarak tam dolu oluyor. Tek kişilikten daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Daha az klostrofobik bir durum sağlıyor. Maskemi verdiler. Hergün maskem ile gidip geleceğim.

Tedavi hergün 2 saat sürüyor. O, 2 saat içerdeyiz, basınç altında ve saf oksijen soluyoruz. Sanırım kitap alabiliyoruz yanımıza. Metal ve cep telefonu vb elektronikler alınmıyor ama. Kitap okuyacağız 2 saat. Ama sabah erken saatlerde olduğu için biraz uyuklamakla da geçiyor.

Sonuçlar ileriki günlerde belli olacak. Kortizon hap ve kulak içi iğneye devam.

Kelime Sayısı: 265 2 yorum yapılmış

Yazı altı elemanları

"Bir Kez daha Hiperbarik Oksijen Tedavisine Başladım." için 2 yorum yapılmış

Yorumları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir