Pfize biontech aşısı Comirnaty üçüncü doz şisesi

Covid-19 Aşı 3. Hatırlatma Dozu

55

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

Covid-19 için üçüncü aşılar yapılmaya başlandı. Yeni Omicron varyatına karşı üçüncü doz hatırlatma aşılarının yapılması tavsiye ediliyor.

Pfizer Biontech aşısı yani Comirnaty aşısını olanların, ikinci aşı tarihinden 6 ay sonra üçüncü hatırlatma dozu hakkı veriliyor. Vakti gelenlerin E-nabız sisteminde “isteğe” bağlı olarak randevu alınabileceği görünüyor. Zaten ilk iki aşı da zorunlu değildi ki “isteğe” bağlı yazmışlar.

Üçüncü aşınızı zamanı bizde ikinci aşınızdan 6 ay sonra (şimdilik). ABD CDC de aralığı 6 ay olarak veriyor. Kaynak: COVID-19 Vaccine Booster Shots. Ancak Bu aralığın kısaltılması bekleniyor. Bağışıklığı baskılananlar için ikinci aşıdan 28 gün sonra üçüncü doz Biontech yapılabiliyor. Kaynak: Booster Shots, Third Doses and Additional Doses for COVID-19 Vaccines: What You Need to Know

Pfizer Biontech aşısının üçüncü dozunun Omicron için etkili olduğunu söylüyor. Kaynaklar: Pfizer, BioNTech vaccine neutralises Omicron with three shots, Pfizer and BioNTech say booster dose provides high level of protection against omicron variant in initial lab study

Üçüncü dozunuzu mutlaka yaptırın. İngiltere Omicron varyatından dolayı ilk ölümlü vakasını açıkladı. Kaynak: Covid: First UK death recorded with Omicron variant.

Siz önleminizi alın, mutlaka. Elimizde tek önlem var o da aşı.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir