şeytan'ın üç mızraklı yabalı emziği

Rosemary’nin Bebeği

Rosemary’nin Bebeği, Rosemary’s Baby 1968 yapımı bir korku filmi. Yönetmeni Roman Polanski. Başrol oyuncusu da Mia Farrow. Kısa saçları ve en güzel haliyle Mia Farrow.

Eski filmleri yeniden izlediğimizde aynı tadı vermeyebiliyorlar. Eski bie filmi çok yıllar sonra ilk kez izleyen – genç- biri de aynı tadı almayabiliyor. Bu film de onlardan biri mi bilmiyorum. Ancak yeni nesiller koşa koşa bu filmi izlemiyor tabii. Ben de yeniden izlemek ister miyim bilmiyorum.

Yine de kült filmlerden biridir Rosemary’s Baby. Konusu çok belli olsa da izlemeye değer bir gerilim filmidir.

Afişini, posterini yapmak da bir o kadar zevkli. Bir kaç tane de ben yapmayı denedim. Bu görseller biraz spoiler verse de, e ne yapayım kaç sene öncenin filmi. Filmi seyretmediyseniz ve seyretmeyi düşünüyorsanız bu satırlardan aşağıdaki görsellere bakmayınız. Üsttekilerde sorun yok, sanırım. Pek belli etmiyor onlar. Ama aşağıdakiler oldukça belli ediyor. Filmin zevkini öldürebilir. Ama sonunu belli etmiyor neyse ki.

Yok aslında o kadar da belli etmiyor. Filmin zevkini bozmaz çok, sanırım. Neyse.

Filmin daha sonra 2014’te mini dizisi de yapılmış. Ancak film kadar beğenilmemiş.

Rosemary’s Baby Amerikalı yazar Ira Levin’in ikinci kitabı. 1967’de yazmış. Çok satan korku romanı olunca da 1968’de filmi yapılmış.

52
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir