SP Grid 9.3 sürümü tema

SP Grid V9.3 Tema

145

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

SP Grid tema üzerinde küçük değişiklikler yapmaya devam ediyoruz. Https geçişimiz ile birlikte artık daha güvenli bir site yapısına sahip olmuştuk. Tabii WordPress konusunda bir numara olan Mustafa Uysal sayesinde.

Hepsi Bir Arada WordPress Çözümleri için WPHandle ile site barındırma, güvenlik ve süper harika WordPress desteği alıyoruz. WordPress siteniz için WPHandle sizin için de muhteşem bir servis olacaktır.

Bize de yazı yazmak ve site görünümü için CSS, fonksiyon ve html ile minik iyileştirmeleri yapmak kalıyor. Ki en sevdiğimiz kısım CSS üzerinde değişiklik ve iyileştirmeler yapmak.

Değişiklikler;

Her zaman ki gibi CSS dosyasının iyileştirmeleri hiç bitmiyor. Mutlaka yeni eklenmesi gereken element veya kodlar ve mutlaka da fazla, gereksiz olan değerler çıkıyor.

SP Grid V9.3 ile birlikte üst menü yeniden sabit hale geldi. Daha önce de position:fixed ile üst menüyü sabitleme çalışması yapmıştık. Ancak position:sticky ile daha kolay yapılabiliyor.

Yazıların altına yazar kısa bilgisi ve avatarı içeren kutu eklendi.

Sevdiğimiz ve takip ettiğimiz sitelere yenileri eklendi.

AMP sayfalarını eklenti ile kullanıyorduk. Ancak artık vazgeçtik. AMP sayfalarını kaldırdık.

Yıllardır kullandığımız Feedburner feed kısmı şimdilik devam ediyor. Ancak Feedburner e-posta üyeliği kaldırdık/ değiştirdik. Feedburner’ı yavaşça terk ediyoruz.

WordPress Jetpack eklentisinin gerekli gördüğümüz modüllerini zaten kullanıyoruz. Şimdi buna bir de Subscriptions eklendi. E-posta aboneliğinizi yenilerseniz. Artık yazılar yayınlandıktan hemen sonra e-postanıza gelecek.

Ve son olarak Gutenberg Block editörüne alıştık. Sitenin yapısını, hızını, html ve CSS kod geçerliliğini bozmuyor.

EK: Gutenberg Css dosyasını tema önyüzünden kaldırdık. Kullandığımız ufak tefek css elemanlarını da kendi stil dosyamıza ekledik. Hatta 2 sütun yazı kısmını Gutenberg’in kullandığı flex’i yerine Grid ile yaptık.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir